September 16, 2019
Πολιτική Χαλκιδική

Το νέο Δημοτικό συμβούλιο Νέας Προποντίδας

Εκδόθηκαν τα επίσημα αποτελέσματα από το πρωτοδικείο Πολυγύρου στον Δήμο Νέας Προποντίδας. Σύμφωνα λοιπόν με τα επίσημα αποτελέσματα ο συνδυασμός του Δημάρχου Μανώλη Καρρά καταλαμβάνει συνολικά 16 έδρες, 8 στην Δημοτική ενότητα Μουδανιών, 2 στην δημοτική ενότητα Τρίγλιας και 6 στην δημοτική ενότητα Καλλικράτειας. Μάλιστα για μόνο 29 σταυρούς έχασε και την 17 έδρα που θα ήταν σημαντική καθώς θα είχε την απόλυτη πλειοψηφία στο Δημοτικό συμβούλιο. Ο Συνδυασμός του κου Τσούφη πήρε 7 έδρες στα Μουδανιά με τον ίδιο να εκλέγεται εκεί ως επικεφαλής, 3 έδρες στην Τρίγλια και 5 στην Καλλικράτεια. Τέλος οι δυο συνδυασμοί της κας Μαυρομιχάλη και της Λαϊκής Συσπείρωσης πήραν από μια έδρα στην δημοτική ενότητα Νέων Μουδανιών. Δείτε παρακάτω τους σταυρούς όλων των υποψηφίων από όλους τους συνδυασμούς στον Δήμο Νέας Προποντίδας:

Αποτελέσματα Υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων του Συνδυασμού «νέα προποντίδα Σύγχρονος Δήμος Μανώλης Καρράς»
Ο ΚΑΡΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ως επικεφαλής του συνδυασμού έλαβε όλες τις ψήφους του συνδυασμού
Εκλογική περιφέρεια Τρίγλιας
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΚΑΡΑΠΑΝΤΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1342
2. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΕΥΤΑΞΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 994

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
3. ΛΕΛΕΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 911
4. ΓΕΡΟΧΡΗΣΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 714
5. ΡΑΧΜΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 598
6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΤΣΕΚΛΙΔΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ 535
7. ΤΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ 521
8. ΜΑΛΙΑΡΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 362

Εκλογική Περιφέρεια Καλλικράτειας
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΤΣΟΜΠΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1172
2. ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1058
3. ΜΠΟΜΠΟΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 804
4. ΜΗΚΕ ΤΣΕΛΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 756
5. ΤΑΒΛΑΡΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 642
6. ΤΣΙΚΑΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 619
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
7. ΤΣΑΚΜΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 557
8. ΛΙΟΛΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 504
9. ΒΟΥΓΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 480
10. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 475
11. ΣΟΥΜΠΟΥΡΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 469
12. ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 427
13. ΟΡΤΟΥΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 412
14. ΚΟΥΣΟΥΛΑΚΗ ΕΛΠΙΝΙΚΗ 406
15. ΚΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΑΡΣΕΝΙΟΣ 396
16. ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 276
17. ΝΤΟΥΜΑΝΟΓΛΟΥ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 153

Εκλογική Περιφέρεια Μουδανιών
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΚΟΚΚΙΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1290
2. ΣΑΡΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1013
3. ΡΑΜΑΝΔΑΝΗ ΒΟΥΤΣΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 968
4. ΤΣΙΡΟΥΔΑΣ ΦΩΤΙΟΣ 859
5. ΚΙΛΗΤΣΟΣ ΠΑΥΛΟΣ 753
6. ΚΑΣΣΑΜΑΝΩΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 631
7. ΣΑΡΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 627
8. ΓΙΟΒΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 601
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
9. ΣΙΑΦΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 588
10. ΤΑΜΠΟΥΡΛΟΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ 556
11. ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 554
12. ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΚΟΣΜΑΣ 554
13. ΚΕΦΑΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 541
14. ΖΟΥΜΠΟΥΛΙΔΟΥ ΧΑΤΖΗΣΤΟΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ 540
15. ΤΣΑΛΚΙΤΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ 533
16. ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΜΑΣΤΡΑΛΕΞΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 524
17. ΧΑΤΖΗΪΟΡΔΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 469
18. ΟΥΖΟΥΝΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ 465
19. ΜΑΛΛΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 453
20. ΓΚΟΥΤΖΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 436
21. ΔΑΛΑΜΠΙΡΑ ΒΕΡΒΕΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 415
22. ΜΑΣΤΟΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 394
23. ΚΟΥΤΣΟΥΜΟΥΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 390
24. ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 313
25. ΓΚΟΥΤΖΙΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ 275
26. ΠΕΣΧΟΥ ΚΑΡΑΪΒΑΖΙΔΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 211

Συνδυασμός «Νέα Γενιά Νέα Πορεία»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΕΥΓΕΝΙΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 1454
2. ΜΠΕΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1440
3. ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 955
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
4. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 846
5. ΛΙΟΛΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 664
6. ΒΟΪΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 650
7. ΜΕΡΣΙΝΑ ΜΑΡΙΑ 477
8. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 337

Εκλογική Περιφέρεια Καλλικράτειας
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ 914
2. ΚΑΜΠΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 873
3. ΠΑΝΑΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 847
4. ΜΗΚΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 603
5. ΞΗΡΟΣΤΥΛΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 550
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
6. ΑΥΤΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 514
7. ΡΟΥΖΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 475
8. ΤΣΕΠΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 427
9. ΣΑΡΒΑΝΙΔΗΣ ΛΕΟΝΤΙΟΣ 422
10. ΚΟΚΚΑΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ 401
11. ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΧΑΤΖΗΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 383
12. ΧΑΤΖΗΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 224
13. ΤΣΟΛΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 171
14. ΚΕΧΑΓΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 153
15. ΡΑΝΟΥ ΑΝΘΟΥΛΑ 151
16. ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ ΤΑΤΙΑΝΑ 148
17. ΠΕΣΙΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 111

Εκλογική Περιφέρεια Μουδανιών
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΤΣΟΥΦΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ως επικεφαλής του συνδυασμού έλαβε τις ψήφους του συνδυασμού
2. ΑΣΒΕΣΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1132
3. ΙΟΡΔΑΝΙΔΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ 974
4. ΜΩΥΣΙΔΗΣ ΜΩΥΣΗΣ 814
5. ΓΙΑΚΑΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 780
6. ΕΥΤΑΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 678
7. ΠΑΣΣΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 573
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
8. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 564
9. ΧΡΥΣΟΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 546
10. ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 543
11. ΔΑΡΕΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 499
12. ΔΕΡΛΑΜΠΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 496
13. ΕΓΓΛΕΖΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 481
14. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 457
15. ΤΟΛΕΡΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 446
16. ΝΙΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 397
17. ΤΣΑΚΩΝΑ ΜΑΡΙΑ 369
18. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗ ΗΛΙΑΔΗ ΛΙΑ 360
19. ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΖΩΗ 354
20. ΧΑΛΚΙΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ 352
21. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΟΥΦΕΡΗ 331
22. ΠΕΓΝΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 308
23. ΔΑΜΑΣΚΟΥ ΠΑΜΦΙΛΙΑ 302
24. ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 285
25. ΚΥΡΓΙΑΦΙΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 186
26. ΠΑΠΑΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΧΑΡΙΛΑΟΣ 183
27. ΜΑΡΓΩΜΕΝΟΣ ΜΑΡΙΟΣ 165

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ «η άλλη λύση ΚΙΝΗΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ»
Εκλογική Περιφέρεια Τρίγλιας
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΧΑΤΖΗΑΣΙΜΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 170
2. ΓΛΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 121
3. ΒΕΛΕΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 57
4. ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 26
5. ΝΟΒΟΣΑΝΤ ΜΕΝΤΕΑ 9

Εκλογική Περιφέρεια Καλλικράτειας
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΠΟΡΜΑΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΑΡΣ 210
2. ΠΛΑΓΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 64
3. ΖΑΧΟΥ ΕΛΕΝΗ 61
4. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 56
5. ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 42
6. ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 35
7. ΣΟΥΓΙΟΥΛΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 31
8. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 29
9. ΚΑΛΛΙΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 27
10. ΖΑΡΚΩΦ ΕΛΕΝΗ 23
11. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 13

Εκλογική Περιφέρεια Μουδανιών
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ως επικεφαλής του συνδυασμού έλαβε όλες τις ψήφους του συνδυασμού
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
2. ΣΑΚΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 165
3. ΚΑΛΛΙΝΙΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 104
4. ΑΝΕΓΡΟΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 88
5. ΓΟΥΤΑ ΜΑΡΙΑ 73
6. ΚΑΡΑΜΑΓΚΑΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 60
7. ΛΑΣΚΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 49
8. ΧΟΥΧΟΥΤΑ ΑΝΝΑ 47
9. ΚΑΡΟΥΛΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 45
10. ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ ΠΛΑΤΩΝ 32
11. ΣΑΒΒΑ ΟΥΡΑΝΙΑ 32
12. ΜΑΡΒΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 32
13. ΜΠΟΥΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 27
14. ΠΛΑΤΣΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 27
15. ΓΕΡΟΝΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ 25
16. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 21
17. ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΗΛΙΑΣ 18
18. ΣΑΤΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 18
19. ΛΙΑΡΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 17
20. ΚΟΤΑΝΙΔΟΥ ΛΕΝΑ 16
21. ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ ΛΙΛΙΑ 12
22. ΤΟΠΑΛΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 12
23. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 10
24. ΣΠΥΡΙΔΟΥ ΟΛΓΑ 3

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑΣ»
Εκλογική Περιφέρεια Τρίγλιας
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΑΜΕΛΕΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 78
2. ΠΑΠΑΛΑΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 51
3. ΖΗΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 41
4. ΛΙΟΛΙΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 20
5. ΚΑΝΤΑΪΔΟΥ ΤΙΝΑ 15
6. ΠΟΥΛΙΑΝΟΥ ΜΟΤΣΙΟΥ ΔΑΦΝΗ 13

Εκλογική Περιφέρεια Καλλικράτειας
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 109
2. ΝΤΟΚΛΟΔΗΜΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 43
3. ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 41
4. ΣΟΥΡΓΟΥΤΣΗ ΜΩΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 29
5. ΣΑΜΑΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΜΑΡΙΑ 24
6. ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΑΘΗΝΑ 18
7. ΓΚΑΤΖΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 18
8. ΖΑΧΑΡΙΑΔΟΥ ΜΑΥΡΙΔΗ ΧΡΥΣΗ 17
9. ΛΙΟΝΤΟΥ ΛΑΠΠΑ ΘΕΟΔΩΡΑ 14
10. ΚΟΥΤΣΙΝΑ ΡΩΜΑΝΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 14
11. ΤΑΓΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 4
12. ΣΑΡΑΦΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3

Εκλογική Περιφέρεια Μουδανιών
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΚΟΛΟΓΚΟΥΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ως επικεφαλής του συνδυασμού έλαβε όλες τις ψήφους του συνδυασμού
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
2. ΑΔΑΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 100
3. ΟΥΖΟΥΝΗ ΠΕΛΑΓΙΑ 48
4. ΤΟΥΜΠΕΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 45
5. ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 32
6. ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 29
7. ΦΕΡΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 28
8. ΧΑΤΖΗΝΑ ΦΑΝΗ 25
9. ΜΠΑΡΤΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 25
10. ΤΡΙΠΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 22
11. ΦΕΡΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 19
12. ΚΥΡΑΤΛΗ ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 18
13. ΜΕΛΙΣΣΙΔΟΥ ΜΑΚΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 18
14. ΠΑΜΠΑΛΙΑΡΗ ΛΑΪΝΑ ΕΛΕΝΗ 15
15. ΠΑΜΠΑΛΙΑΡΗΣ ΣΑΡΑΦΙΑΝΟΣ 13
16. ΣΟΦΙΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 11
17. ΤΑΓΑΡΑ ΧΑΛΒΑΤΖΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 11
18. ΧΑΤΖΗΑΒΡΑΑΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 10

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *